Par Dabaslietas

Ideja par dabīgu materiālu rokdarbu darināšanu dzimusi jau sen. Sākumā izmēģināts izgatavot kādu aptamborētu grabulīti un mantiņu pašu mazulim, taču tikai 2016. gadā, kad bērniņš bija nedaudz paaudzies, radās iespēja piedāvāt mūsu darinājumus plašākai auditorijai. Mūsu bērni ir lieliski palīgi, viņi tiek pie jauna darinājuma izmēģināšanas, parādot, vai mantiņa ir laba, vai arī to var kā pilnveidot.

Aksesuāri izgatavoti ar individuālu pieeju, dažos eksemplāros izmantojot koku, organiskas kokvilnas tamborējumus, maigu, bērniem piemērotu trikotāžas audumu un dabīgu linu auklu, izvairoties no tādu mākslīgu materiālu kā plastmasas un silikona izmantošanas. Mums un mūsu bērniem ļoti patīk dabīgi materiāli, koka rotaļlietas, tādēļ savus darbiņus izgatavojot, dodam priekšroku tieši dabīgiem materiāliem. Katru darbiņu veidojam ar mīlestību un gaišām domām.

Brīžiem šķiet, ka diennaktī ir par maz stundu, lai visu iecerēto realizētu, taču, kamēr būs idejas un ieceres, būs arī jaunumi, ar kuriem Jūs iepazīstināt.

Kāpēc izvēlēties koka darinājumus?

Koks ir dabīgs, viegls, dzīvs materiāls, ko pataustot bērns sajūt faktūru, saredz krāsu nianses, sajūt materiāla svaru, grabot sadzird skaņas. Tikai dabīgs materiāls pēc montessori metodes tiek atzīts kā labākais un attīstošākais mūsu bērniem. Veidojot darinājumus pievienojam kokvilnas tamborējumus un lina detaļas, lai darinājumi būtu dabīgi, bet tajā pašā laikā raibi un ar savu krāsu salikumu piesaistītu mazā pētnieka uzmanību. Sīkās motorikas attīstība ir atslēga uz valodiņas attīstību.

Kāpēc mēs neizmantojam silikona un plastmasas detaļas? 

Silikons ir ļoti smags. Silikonam ir īpašība aplipt ar dažādām pūkām, putekļiem un matiņiem, kurus manta satiek rotaļu laikā. Kā arī silikona rotaļlietām pastāv iespēja nokniebt gabaliņu. Plastmasa elektrizējās, tai nav pieejamas dabīgas krāsas un tā nesniedz atbilstošu atdevi sīkās motorikas attīstībai. Gan silikons, gan plastmasa dabā var sadalīties vairākus gadu simtus, kas nešķiet racionāli, ņemot vērā tos dažus gadus, cik rotaļlieta tiks izmantota.

 

Pircēju iesūtītie foto un pateicības vārdi silda mūsu sirdis. Liels paldies!