Par Dabaslietas

Dabaslietas.lv ir mazs ģimenes uzņēmums - mājražotājs no Ropažu novada.

Mani sauc Inga, esmu mamma diviem brīnišķīgiem, ļoti aktīviem bērniem Armandam un Evelīnai. Mūsu stabilais un nemainīgais atbalsts ir mīlošs vīrs Jānis. Mana pamatizglītība ir apgūta RTU būvinženiera specialitātē, šobrīd strādāju arhitektūras projektēšanas birojā, taču visu dzīvi ir paticis un labi sanācis izpausties radoši. 

Ideja par dabīgu materiālu rokdarbu darināšanu dzimusi jau sen, patiesībā pirmsskolas vecumā, kad šķirstīta vecmammas skapī uzietā veco laiku makramē pīto rokdarbu pamācības grāmata. Sākumā izmēģināts izgatavot pītas rokassprādzes, vēlāk, pieaugot tapa pirmie aptamborētie grabulīši un mantiņas pašu mazulim, taču tikai 2016. gadā, kad bērniņš bija nedaudz paaudzies, radās iespēja piedāvāt mūsu darinājumus plašākai auditorijai. Mūsu bērni ir lieliski palīgi, viņi tiek pie jauna darinājuma izmēģināšanas, parādot, vai mantiņa ir laba, vai arī to var kā pilnveidot. Izsaka viedokli un ieteikumus.

Aksesuāri izgatavoti ar individuālu pieeju, dažos eksemplāros izmantojot koku, organiskas kokvilnas tamborējumus, maigu, bērniem piemērotu trikotāžas audumu, dabīgu linu auklu, merino vilnas adījumus, izvairoties no tādu mākslīgu materiālu kā plastmasas un silikona izmantošanas. Mums un mūsu bērniem ļoti patīk dabīgi materiāli, koka rotaļlietas, tādēļ savus darbiņus izgatavojot, dodam priekšroku tieši dabīgiem materiāliem. Katru darbiņu veidojam ar mīlestību un labām domām.

Brīžiem šķiet, ka diennaktī ir par maz stundu, lai visu iecerēto realizētu, taču, kamēr būs idejas un ieceres, būs arī jaunumi, ar kuriem Jūs iepazīstināt!

Kāpēc izvēlēties koka darinājumus?

Koks ir dabīgs, viegls, dzīvs materiāls, ko pataustot bērns sajūt faktūru, saredz krāsu nianses, sajūt materiāla svaru, grabot sadzird skaņas. Tikai dabīgs materiāls pēc montessori metodes tiek atzīts kā labākais un attīstošākais mūsu bērniem. Veidojot darinājumus pievienojam kokvilnas tamborējumus un lina detaļas, lai darinājumi būtu dabīgi, bet tajā pašā laikā raibi un ar savu krāsu salikumu piesaistītu mazā pētnieka uzmanību. Sīkās motorikas attīstība ir atslēga uz valodiņas attīstību.

Kāpēc mēs neizmantojam silikona un plastmasas detaļas? 

Silikons ir smags salīdzinot ar to, ko var pacelt un spēlēties mazulis. Silikonam ir īpašība aplipt ar dažādām pūkām, putekļiem un matiņiem, kurus manta satiek rotaļu laikā. Kā arī silikona rotaļlietām pastāv iespēja nokniebt gabaliņu. Plastmasa elektrizējās, tai nav pieejamas dabīgas krāsas un tā nesniedz atbilstošu atdevi sīkās motorikas attīstībai. Gan silikons, gan plastmasa dabā var sadalīties vairākus gadu simtus, kas nešķiet racionāli, ņemot vērā tos dažus gadus, cik rotaļlieta tiks izmantota. Koka knupīša turētājs sver vien 29 gramus, graužamriņķis 40 gramus.

Izstrādājumu drošība? 

Izgatavojot aksesuārus, pievēršam uzmanību gabarītiem, lai nepārsniegtu drošu un ērtu garumu (lai knupīša turētājs nevar aptīties. Lai bērnam sēžot, knupīša turētājs neaizsniedz zemi un nosargā knupīti no netīrumiem). Izgatavojam darbiņus no sertificētām, Vācijā pasūtītām pērlītēm. Pievēršam uzmanību aukliņu nostiprinājuma veidam. Pievienojam lietošanas instrukciju katram pasūtījumam.

Tiklīdz aksesuāra detaļas, vai auklas nolietojušās, aksesuāru nepieciešams utilizēt, vainu sazināties ar mums un nodot restaurācijai.

Dabaslietas ©

VPS hostings